ANASAYFA | İLETİŞİM

Çorba nedir?

Türk Dil kurumuna göre Sebze, tahıl, et vb. ile hazırlanan sıcak, sulu içecek.
Benim için ise; Yemeğin içine sevgi ve sıcaklık konmuş sulu hali…
Sabah kahvaltısında ya da orucunuzu bozmak için çorba içilmesi boşuna değildir. Uzun saatler boyunca boş kalan mideniz hafif ve sıcak bir besinle yeni bir başlangıç yapmaktan huzur duyacaktır. Açlık yerini toklukla değiştirirken, sindirim sistemimizi zorlamadan kendimizi rahat ve mutlu hissederiz.

Üzerinde dumanı tüten, sevgi ile hazırlanmış bir kase çorba benim için karnımı sevgi ile dolduran şifalandırıcı gücün ta kendisidir.
Çocukken annemizin hasta yatağımıza getirdiği çorbanın hafızamızdaki izi, her çorba kasesinde içimizdeki hayalet gibi ortaya çıkar bizi doyurmakla kalmaz mutlu da eder. Bu nedenle diğer yemeklerden çok daha özeldir.
Annelerimizin maharetli elleri, Türk mutfağına saymakla bitmeyecek kadar çok çorba türü kazandırmıştır. Bu çeşit zenginliğinin içinde eminim herkes kendi damak tadına uygununu bulacaktır.
Farklı malzemelerle yapılan farklı çorbalar beslenmemize çeşitliliği de getireceğinden kültürümüzdeki zenginliğin kıymetini bilmeliyiz.

Ne mutlu bize ki, biz eski zamanlardaki gibi saatlerce uğraşıp bin türlü malzemeyi bir araya getirmek yerine, market raflarında kolayca ulaşabileceğimiz, bir çırpıda hazırlanabilen ürünleri bulabiliyoruz. Üstelik hem sevdiğimiz lezzetlerde, hem ekonomik bu çözüm, hepimizin ihtiyacını fazlasıyla karşılayacak çeşitlilikte.
Bundan böyle dumanı tüten mis gibi çorbalar gibi içimizi ısıtan bir sayfa ile siz çorba severlerle birlikte olacağım.

Yüzünüzden tebessümünüz, sofranızdan çorbalarınız eksik olmasın…
Paylaş: